fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 10:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 09:35 
Offline

Registrován: 06 kvě 2010 17:54
Příspěvky: 722
Bydliště: Olomouc
Tak včera jsem kuchtila,zdravou rajskou,sekanou a pomazánky :tak moje receptíky.

Rajská polévka: 2l vody ,1velký protlak,4strouhané mrkve ,1nasekaná na jemno cibule,lžička cukru ,sul ,pepř,vaříme do měka poté přidáme dvě hrstě rýže,povaříme do měka a zakryjeme,naředíme vodou dle potřeby,ale mi si jí děláme hustou a to je díky strouhané mrkvi:P

Rýžovomrkvovásekaná:400-500g mletého hovězího masa(může být jakékoliv mleté),2sáčky uvařené rýže,3mrkve nastrouhané na jemno,koření(majoránka,kmín,sůl,pepř)lžička hořtice,lžička mouky,a 4vajíčka,6strouž.česneku.Vše promícháme a vytvoříme bochánky do pekáčka dáme olej ,šup sekanou a podlit voděnkou,pečeme ,hodku až hodku dvacet,podle trouby...hodím fotečku na rajče je to dobrotka...a pak se může podávat s br kaší nebo jen tak ze zeleninkou...

Take jsem dělala pomazánku tuňákovou,,,jeden tuňákovou konzervu jakákoliv,2pomazánkové másla,1velká cibule,sul pepř,celá koncerva,máslo a nasekaná cibule,vyšleháme ponorným mixerem,na knuspy, či na chlebík mňamka...

Vaječný salát:4vejce,1cibule,1sáček majolky helmans,1kyselí velký okurek,1plátek šunky,vše nasekáme a promyškujeme.... :P :P :P

_________________
Obrázek
Začátek boje- 14.4.2010,31 let.Dvě děti 8,3.největší podpora forum bandingKlub=prostě super lidičky.díííky.doplněno 10,4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: JANA
PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 10:17 
Offline

Registrován: 03 srp 2010 12:55
Příspěvky: 87
Bydliště: Ostrava
Jihočeská bramboračka s kudlásky
Půl hrnku velkých krup propláchnete studenou vodou a nesolené dáte vařit do většího množství vody. Do většího hrnce dáte rozpustit sádlo, dozlatova na něm orestujete větší množství drobně pokrájené cibule a na ni dáte osmažit nadrobno nakrájené dvě mrkve, kořen petržele a polovinu bulvy celeru. Dvě minuty je na cibuli podusíte a přidáte pět stroužků česneku – nasekaných nadrobno, nikoli utřených! Osmahnete další minutu a zalijete litrem studené vody. Do vody přidáte asi pět očištěných, nadrobno nakrájených brambor, dvě lžičky majoránky, zelenou petržel (celerovou nať), hrst čerstvých nebo hrneček sušených hub a prováříte dál. Nezapomeňte, že do polévky přijdou ještě kudlásky a kroupy – nechte si proto v hrnci dost místa. Osolíte, opepříte, okmínujete.
Zatímco se polévka vaří, nachystáte si kudlásky: hrnek hladké mouky rozředíte vodou na husté těstíčko, osolíte a vypracujete do třícentimetrových válečků. Ty potom odkrajujete po jednom centimetru délky a vhazujete do polévky. Zatím zkontrolujete uvařené kroupy, propláchnete je studenou vodou a dáte do polévky také povařit. Polévka je hotová, když jsou brambory a kudlásky uvařené, dochutíte podle sebe. Ve větším množství je výborná z lednice nejméně týden.

_________________
[ 14.9.2010 TUBU Ostrava-Vítkovice Doc.Holéczy 52let
/url]Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 dub 2011 11:13 
Offline

Registrován: 26 srp 2010 18:20
Příspěvky: 1164
Bydliště: Krakonošovo
Mona..... tak co jsme spolu doplkaly na ájsku.... tak už mám hotovou tudle zeleninovou poblifffku..... aneb poblifka bleskoffka co dům dal

Nastrouhala jsem dvě mrkve - dala orestovat na 20 g rozpuštěného másla /restuji cca 2 minuty - mrkev udělá krásnou barvu polévce/ - přidala jsem 2 stroužky nožem rozdrceného česneku, mladou cibulku na kolečka a spolu restovala ještě cca 2 minuty - zasypala 2 polevk. lžicemi dětské krupičky - promíchla a přilila cca 1,5 l vody.... pokud je vývar - tak vývarem.... provařit.... zelenina nemusí být blemcavá... já raději na zkus.... dochutím...solí, pepřem...event. maggi, kdo má rád - nakonec do vroucí polévky roklechtnu vejce....

fakt to netrvalo déle jak 15 - 20 minut

p.s..... zeleninu dávám dle toho co mám.... někdy přidám i strouhaný celer a petržel....někdy místo mladé cibulky porek,,,,, když mám květák...tak na malé růžičky květák..... prostě co dá lednice

Pokud budeš chtít... písnu ti další recepisy... porková, květáková, bramborová, selská, čočková, gulášová, česnečka.... ale myslím, že na tom fuckt nic není.... :wink:

_________________
Obrázek
JE TO TAM - 11/12/2011 - dokončen metřík -váha ukázala 79,8 kg
TUBU-Turnov 10/11/2010
47 let*20letá dcera*chápající přítel bez chapadel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 dub 2011 11:41 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
JJ
podobnou dělám a když mám chuť a děcka žádájí, tak tam do ní přidám ze pár kuliček novho koření, ze pár celeho pepře a 1-2 hřebíčky ... dostane to takovou zvláštní chuť :wink:
A je fakt, že poblívka je za pár minut hotová :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 dub 2011 13:08 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Super rychlá výborná polévka
Uděláme světlou máslovou jíšku, klepneme do ní 1 vajíčko, zamícháme, zalijeme vodou, přidáme vegetu (bez glutamanu), přivedeme k varu a povaříme cca 5 minut, pak dáme petrželku (libeček, pažitku, celerovou nať). Do ní opečený rohlík, kupovaný smažený hrášek a tak.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 dub 2011 17:06 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
Chlebová polévka

Na oleji osmahnu cibulku,až je sklovatá,přidám česnek,chvilku ještě smažím,pak přidám pár zrníček kmínu,kdo nemá rád,tak mletý,nechám provonět,zaleju vodou a přidám na kostičky nakrájený starší chleba,vařím zhruba 45 minut,dokud se chleba úplně nerozvaří,rozmíchám ho metličkou, a bud klepnu vajíčko a přidám petrželku nebo dám jen majoránku a česnek,dosolím a dopepřím podle chuti..[/quote]

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 dub 2011 17:09 
Offline

Registrován: 26 srp 2010 18:20
Příspěvky: 1164
Bydliště: Krakonošovo
Bobul....super tip s kořením.... nové a celý pepř dávám do vývarů.....a hřebíček jen do cibule, když peču rýži....ale zkusím i do pobliffky :wink:

Annax
..... tento základ dělám na jeden druh květákové...... je to super..... nemusí se ničím zahušťovat.......

tož Mony & spol. zájemkyně.... další pobliffka květáková - jíškový základ - máslová jíška,do které klepneme vejce - tak jak popsala Annax výše - zelené koření dávám až nakonec a již nevařím, aby zachovalo event. chuť a vůni......
do základu nalijeme potř. množství vody.... cca 0,3 l na osobu :wink: ..... a přidáme na malé růžičky rozebraný květák /když spěchám, tak ho prostě pokrájím a basta fidel/...... přidávám masox, event. trochu vegety jako Annax - na mírném plameni vařím do změknutí karfioooolu. Dochutím solí, bílým pepřem a muškátovým květem. Pokud se vám zdá poblifka řídká a chcete ji trochu zahustit, tak můžete v troše smetany rozklechtnout jeden žloutek a za stálého míchání vlít do vroucí polévky. Nakonec přidám petrželku, nebo něco zeleného pro voko:-)

_________________
Obrázek
JE TO TAM - 11/12/2011 - dokončen metřík -váha ukázala 79,8 kg
TUBU-Turnov 10/11/2010
47 let*20letá dcera*chápající přítel bez chapadel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 27 črc 2011 13:59 
Offline

Registrován: 13 čer 2011 19:44
Příspěvky: 268
Bydliště: novy oldrichov
holky nemate nějaky recept vyskoušeny z dyně hokaido možna jsem to napsala blbě :roll: :P děkuju moc

_________________
mondule
Obrázek

Je mi 44 let, mám 2 děti, jedno vnouče, a jednoho manžela (občas bych i darovala), 19.9. 2011 nástup a 20.9. 2011 tubu Turnov, už se nemůžu dočkat:)Pokud nejde o život,tak jde o h...o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 27 črc 2011 15:44 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Mondule
Konkrétní recept na hokkaido Ti nedoporučím, možná jen polévku - rozvařit, rozmixovat s opečenou houstičkou.
Já ale v kuchyni dýně a cukety miluju a přidávám je skoro do každýho jídla.
Dušená na másle nebo oleji s česnekem na těstoviny, k bramborám opečeným i vařeným nebo i k masu.
Když peču kuře, nakrájím tam spoustu dýně (cukety) a s kořením na kuře a vypečenou šťávou je o to vždycky bitka.
Na sucho na pánvičce opečená k masu.
Maso na kousky s nějakým kořením a spoustou dýně na nudličky, s rýží.
Cuketový nákyp zná asi každý ...

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 27 črc 2011 20:56 
Offline

Registrován: 13 čer 2011 19:44
Příspěvky: 268
Bydliště: novy oldrichov
Annax děkuju moc za nějake inspirace začnu s nima experimentovat až dozrají bude jich asi požehnaně. :P :roll: :roll: :roll: :roll:

_________________
mondule
Obrázek

Je mi 44 let, mám 2 děti, jedno vnouče, a jednoho manžela (občas bych i darovala), 19.9. 2011 nástup a 20.9. 2011 tubu Turnov, už se nemůžu dočkat:)Pokud nejde o život,tak jde o h...o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Brokolice
PříspěvekNapsal: 02 srp 2011 13:30 
Offline

Registrován: 31 kvě 2011 12:03
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha 10 - Strašnice
V sobotu jsme byli na obídku v Klokočné (mamča slavila narozky) a měla jsem lososa na páře a brokolicové pyré - škoda, že můj žaludek to nechtěl všechno sníst a půlku jsem musela vrátit :cry: Losos byl naprosto luxusní a brokolicové pyré - škoda mluvit - božská mana. Hledala jsem recept na netu a našla toho, pokud bude mít někdo odvahu to zkusit. Já budu dělat dneska, už mám v tašce brokoldu:

Brokolicové pyré
Brokolici omyjeme, rozebereme na růžičky a uvaříme v bujónu do měkka. Na oleji zpěníme cibulku a smícháme s uvařenou brokolicí. Přidáme lžičku másla a 1 obdélníček nebo 2 trojúhelníčky taveného sýra, osolíme a opepříme a důkladně rozmixujeme. Hotové brokolicové pyré můžeme zjemnit přidáním zakysané smetany. Hodí se jako příloha k masům či rybě.

_________________
Obrázek
Eva, 44 let. Plikace 8.6.2011, OB klinika Praha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 02 srp 2011 14:00 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Cozumel tak to jsem ráda, že jsem Tě inspirovala :) Brokolici taky miluju, takže pyré určitě zkusím!!!

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 03 srp 2011 09:45 
Offline

Registrován: 31 kvě 2011 12:03
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha 10 - Strašnice
Jinak brokolicové pyré se povedlo, jen já to víc ponorným mixérem rozsekala, oni to neměli tak na kaši, ale velice chutné. Ani jsem nedávala zakysanou nebo normální smetanu, jen obdélníček taveňáku.

_________________
Obrázek
Eva, 44 let. Plikace 8.6.2011, OB klinika Praha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: 04 úno 2012 12:17 
Offline

Registrován: 26 led 2007 23:05
Příspěvky: 1551
Bydliště: Kolínsko
Pro Bobuli: Celerova polevka

Okrajim a pokrajim celer, i na vetsi kusy, varim cca pul hodiny v 1.7 l vody se 4 bujony (na dva litry, ja davam zeleninove, abych to zrala taky, ale dle libosti).
Pak ho vyndam (celer), zhruba tretinu pokrajim na mensi kosticky (zbytek obalim) a dam zpet, pridam dve cele cibule (podle toho, kolik lidi si ji zamluvi :) ), baby karotku, hrasek, libovolnou zeleninu do polevky. Necham varit jeste tak pul hodiny a doliju tak decku, dve, co se vyparily :) ja pak jeste pridavala zhruba hrst nudlicek, vypla a po 5 minutach podavala.
Polevka moc hezky voni i chutna, nic jineho nepridavame, nam to tak chutna :lol:

_________________
Obrázek

26.03.2007 bandáž Praha, 110 kg (-> poté 129 kg)
07.03.2012 - band ex + tubu Turnov (112 kg)
16.04.2012 po cca 7 letech docentkou
28.08.2012 pouhá nadváha, 27.02.2013 NORMA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: 05 úno 2012 09:42 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
qwysko
díky moc .... polívky miluju takže vyzkůšám a pak poreferuju :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení