fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 16:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 led 2011 13:13 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
"NECO ALA MEXICO"
jedna plechovka fazoli ve slanem nalevu,jedna v chilli omacce,jedna mala konzerva hrasku,kukurice,jeden maly raj.protlak,cibule,klobasa
opecu na oleji cibuli,pridam na pulkolecka klobasu,po chvilce protlak a za staleho michani restuju asi 5min,pak pridam slite fazole ve slan.nalevu,cele vcetne chilli omacky a slity hrasek,kukurici,dochutim podle potreby peprem,soli a prohreju zhruba 10min,casto micham,rado se to pripaluje..Podavam zasadne z chlebem!Manzovi nedavam kukurici,prej neni mexican aby ji jedl :-)

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 úno 2011 19:08 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Mechikooo pánev

4 plechovky červených fazolí ve slaném nálevu
2 sklenice leča
4-6 klobás
kečup
chilli con carne - koření od kotany
grilovací koření
trocha cukru
cibule
česnek

Cibuli nechám zpěnit na oleji, fazole slít, ale nálev nevylívat ... nechat bokem a použít k naředění, klobásky na půlkolečka a všechno smíchat dohromady, doladit kečupem, kořením, cukrem .... můžem dát i kousek masoxu .... prostě dle chuti ....provařit .... je to výborné, jednoduché a v létě super rychlý oběd .... podáváme s chlebem
Množství si upravte dle sebe ... :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011 18:07 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
recept na červené zelí z bílého od sousedky

uvařte kysané zelí, tak jak ho máte rádi a až bude hotové a dochucené, tak se do něho zamýchají 1 až 2 rajské protlaky, podle množství zelí, ale jen čistej protlak z konzervy, žádnej kečup ani nic jiného z rajčat

je to výborné, podává se klasicky s masem a knedlíky, ale můj syn to mnohdy zblajznul i bez masa jen tak s chlebem :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zapékaná cuketa se žampiony
PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 10:19 
Offline

Registrován: 21 dub 2010 20:01
Příspěvky: 461
Bydliště: Ostrava
Cuketu oloupeme, nakrájíme na cca 10 cm dlouhé kousky, povaříme 3 minuty ve slané vodě. Vydlábneme v každém kousku otvor tak do 3/4, Na cibulce, česneku a másle podusíme žampiony, posolíme, opepříme, přidáme vydlabaný zbytek cukety. Do zapékací misky na stojato nastavíme kousky cukety, naplníme dušenými žampiony a posypeme parmazánem. Pečeme. Já to jím bez přílohy :-) Mńam A dobrou chuť :-)

_________________
Obrázek

170 cm, 42 let, 1 dcera 17 let
Bandáž 6.5.2010 Ostrava - Vítkovice, Doc. Holéczy
Metřík dokončen 06/2011 (68 kg) a jedeme dál :-)
Žlučník 27.10.2011 taktéž Vítkovice, Doc. Holéczy
Ruce 20.11. 2012, Fakultní nem. Brno, prof. Brychta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Brokolice s těstovinou
PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 10:22 
Offline

Registrován: 21 dub 2010 20:01
Příspěvky: 461
Bydliště: Ostrava
Brokolici rozdělíme na malé kousky a povaříme 5 minut ve slané vodě. Na másle a cibulce podusíme nakrájenou hlívu (nebo žampiony). Uvaříme si tmavé těstoviny, kolem poklademe brokoličku, doprostřed dáme žampionky a zalijeme Apetito sýrovou omáčkou. Rychlé, chutné, dietní, zdravé :-)

_________________
Obrázek

170 cm, 42 let, 1 dcera 17 let
Bandáž 6.5.2010 Ostrava - Vítkovice, Doc. Holéczy
Metřík dokončen 06/2011 (68 kg) a jedeme dál :-)
Žlučník 27.10.2011 taktéž Vítkovice, Doc. Holéczy
Ruce 20.11. 2012, Fakultní nem. Brno, prof. Brychta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 18 črc 2011 12:57 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Zapékaných 9 druhů zeleniny

podoýkám, že jsem to dělala na klasickým koláčovým plechu ... každý si množství uzpůsobí dle zapíkacích mís ... tady se žere ve velkým :roll: :lol: :lol:

Takže tady jsou suroviny:

-cuketa
-lilek
-květák
-brokolice
-brambory
-paprika
-rajčata
-cibule
-česnek
_____________

-jarní cibulka na posypání
-sýr - já použila goudu
-smetanu 33%
-sůl, pepř
-grilovací koření
-koření na am. brambory od Vitany

Zeleninku nahrájet na kolečka, hranolky jak je libo,ale doporučuji silnější, květák a brokolici rozebrat na malé růžičky.
Plech či zapíkací mísu pocáknout smetanou ....a už jen vrstvit, mezi tím osolit, opepřit, okořenit a asi v půlce prosypat částí sejra.
Takto pokračovat do zpracování všech surovin a vrch opět lehce osolit, opepřit a okořenit a zalít zbytkem smetany.
Na ten plech mi bohatě stačil jeden kelímek.
Zakrýt alobalem a píct dokud se nevypeče veškerá voda z tý zeleniny.
Potom nahusto zasypat sýrem a dát do trouby už jen rozpustit.

Na talíři jsem to dozdobila ještě syrovýma rajčatama a nakrájenou jarní cibulkou ...

Výborné jen tak či s nějakým zeleninovým salátem nebo i jako příloha třeba k masu na houbách!

Synátor, když zjisti, že je to bez masa, tak si tam na to ještě hrknul majonézy a když sem od něho ochutnala musím konstatovat, že i s ní to bylo výborný! :wink: :lol:

Tak snad jsem někoho inspirovala pokud nevíte co v létě vařit ... já to budu dneska požírat celý den :oops: :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 18 črc 2011 13:10 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
bobulko připomněla jsi mi recept, co často vařím. Brokolici uvařím v páře , dám do zapékací misky zasypu strouhaným eidamem, do toho naleju pár vajec rozšlehaných se zakysanou smetanou a vegetou a zapeču, je to mňam. Původně teda v tom receptu nebyla broukolice, ale rybí filé a to je taky mňam. A myslím, že se tam dá taky použít všemožná jiná zelenina, jen jsem to ještě nevyzkoušela :wink:

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 18 črc 2011 13:12 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Tak v tomhle směru se meze nekladou a jak nám to hubnutí pak půjde a budem zdravý jak řípy :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 09:06 
Offline

Registrován: 31 kvě 2011 12:03
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha 10 - Strašnice
Dobrý recept na brokolici - karbanátky - jsem našla na mimibazaru. V neděli jsem jí zkoušela a v pondělí byl obídek - fakt mi vyšlo i 10 karboušů :lol: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=109747. Zkuste, jsou fakt dobré!

_________________
Obrázek
Eva, 44 let. Plikace 8.6.2011, OB klinika Praha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 09:09 
Offline

Registrován: 31 kvě 2011 12:03
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha 10 - Strašnice
bobule, scalla - taky to vypadá dobře. To bychom měli teď pěkně papat, zeleniny je všude hafo, tak ať jsme zdravé :lol: a jdou nám ta kila pěkně dolů :D

_________________
Obrázek
Eva, 44 let. Plikace 8.6.2011, OB klinika Praha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 09:18 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
conzumel
moje řeč ... a ono v létě jsou to rychlý a lehký obědy a pro nás i večeře :lol:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 21:11 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
Takze slubeny receptik na kolozvarsku kapustu :wink: ako ju robievam ja :
mam dost velky pekac a mame to zvycajne na 3 dni tak preto tak vela :oops: :mrgreen:
1kg kyslej kapusty (kysaneho zeli :wink: )
0,5 kg mlete maso
1-2 nozicky nejakej pikantnejsej klobasky
trochu slaniny nakrajanej na kocky
1 velky hrncek ryze
1 maly paradajkovy pretlak
0,5l obycajna sladka smotana ( alebo 2 male )
cibula, olej, korenie(sol, vegeta, cierne mlete, cerv.paprika - plus co mate radi - ale musi to byt poriadne okorenene aby to malo ako celok dobru chut)
POSTUP:
Ryzu uvarit do polomakka ( este sa bude piect ) normalnym sposobom ako ste zvyknute. Na troche oleja poprazit cibulku na kocky, pridat maso, trochu poprazit, okorenit a podliat trochu vodou. Adi po 10 minutach pridat paradajkovy pretlak a klobasku nakrajanu na kocky a dusit este asi 10 minut. Kyslu kapustu scedit a trochu vyzmykat ( ja ju nepremyvam,mam rada kyslastu chut kapusty) a polovicu dat na jemne olejom vymasteny pekac. Na kapustu dat 2/3 uvarenej ryze, celu masovu zmes, zbytok ryze a druhu polovice kyslej kapusty. Na vrch dat na kocky pokrajanu a poprazenu slaninku a poliat to obycajnou smotanou ( nicim ju neriedit ani nezahustovat) Dat upiect do vyhriatej rury - asi 45 minut na 200 C - individualne podla rury ( pokial nezavne rozvoniavat a jemne hnednut kapusta na vrchu :lol: )
Jem to bez vsetkeho,ale manzel to ma rad s chlebom....
Prajem dobru chut!!!! Snad Vam to bude aj chutit ;)

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 22:01 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
bambulko
díky ... myslím, že ještě tento týden proběhne pokus č.2 :wink: :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 20 črc 2011 07:17 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
bambulko budu to muset taky zkusit! Dík!

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 20 črc 2011 07:55 
Offline

Registrován: 26 srp 2010 18:20
Příspěvky: 1164
Bydliště: Krakonošovo
AHojky kulinářky....KOlošvárské zelí dělává s oblibou můj otec, trochu jinou variantu....je vždy výborné! Někdy do něj dává místo mletého masa bůček /dopředu upečený, vychladlý a na slabé plátky nakrájený...musí být ale hezky libový!/, pikantní klobáska musí být vždy!, nedáváme rýži, zelí dopředu trochu orestuje na cibulce a přidává do něj trochu pálivé papriky - máme rádi ostré.

Já když jsem poprvé viděla v zapékací míse tento pokrm, tak jsem se lekla, že už ho někdo měl a jaksi vrátil zpět - slabší žaludky prominou..... :lol: :lol: :lol: ..... ono zelí s tou smetanou působí tak trochu zdrcle..... když jsem ale ochutnala.....věděla jsem, že tohle jídlo budu moci vždy a ffšude....
doporučuju hlavně po nějakých pijatykách, to vždycky uspokojí moje nezřízené poalkoholové choutky 8) :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
JE TO TAM - 11/12/2011 - dokončen metřík -váha ukázala 79,8 kg
TUBU-Turnov 10/11/2010
47 let*20letá dcera*chápající přítel bez chapadel


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení