fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 13 srp 2020 10:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 13 čer 2012 17:10 
Offline

Registrován: 19 úno 2012 23:54
Příspěvky: 237
MOJE CESTA OPERACÍ :D
....ale je to dlouhé :wink:

Den nástupu do nemocnice..
Cestou z Brna do Prahy nás docela dost zdržela havárka, pak jsme 2x díky mojí skvělé navigační schopnosti blbě odbočili ze správné cesty, tak jsme si projeli kus matičky Prahy než jsme se zase napojili správně. Do Turnova jsme dorazili asi ve 12 kdy měli hodinovou přestávku. Tak jsme aspoň poklábosily s Pavlínkou666 s kterou jsme se tu potkaly.

Pak jsem nastoupila rovnou na odd. na nahlášený nadstandard a zůstali jsme s manželem sami, chvilkami mi bylo fakt do breku (né protože bych se bála operace, ale tak nějak že mi odjede ten můj poklad nejbližší…) naštěstí se do toho trousily sestřičky s formulářema, MUDr. Hrubý a ještě jeden doktor, kterým jsem musela říct že vím, že chci bypass, ale pořád ještě nejsem rozhodnutá který to bude… Tak mi MUDr. Hrubý řekl, že je mu to jedno, klidně ať si to ještě rozmyslím, že mu stačí to říct než mě uspí :D A s trpělivostí jemu vlastní mi zase popsal co a jak aby se mi lépe rozhodovalo :D
Vybalila jsem si, s maželem jsem se rozloučila, osprchovala – oholila (protože jsem natvrdloš nepochopila že jim nestačí pouze oholené břicho ale i spodek ,-). Dostala jsem 2 klystýrky, zavedli mi kanylu, sem tam píchnuli nějakou tu včelku. A pak jsem psala smskovala volala až do večera aby na mě všichni hned z rána mysleli, protože jdu na řadu jako PRVNÍ!!!! 8.15 :mrgreen: Super!!!! :mrgreen:

Všichni mi tvrdlili ať se nebojím, ale já se fakt nebála, spíš jsem se těšila. Nakapala jsem si do aromalampy antistresové kapky, tak asi fakt zafungovaly :D
Byla jsem unavená jako pes, protože jsem pár dní dost ponocovala, tak jsem si ani nechtěla vzít uspávací tabletku, že usnu sama. Nicméně ve 23 jsem pořád byla ještě vzhůru tak jsem si vzala půlku, abych ráno zase pro změnu nezaspala…, protože jsem se chtěla předtím hezky ještě sprchnout.

Den operace…
No stejně jsem toho moc nenaspala a v 6 už jsem byla osprchovaná a připravená, ale pozor stále nerozhodnutá…tak jsem si „šibenici“ plusy a mínusy….ale vycházelo mi to na stejno, tak jsem si už udělala lístečky s 3x omega 3x RYGB a 1x TUBU a udělala si ještě loterii …no magor jsem ,) vytahovala jsem vytahovala a stejně podle toho nerozhodnula... Pak jsem si vzpomněla na Scallu, jak mi říkala že si večer dává misku zeleniny a tak jsem si říkala, že do žaludečku po RYGB bych té zeleniny dala asi výrazně míň, tak jsem se konečně rozhodnula pro OMEGU. Hurááááá!!!! Stále se nebojím spíš těším :-)
Přišla nesmírně příjemná výživová sestřička Míša aby se mnou vymyslela co budu po operaci pít, když klasický mléčný nutridrink nedám. Okoukla co jsem si přivezla – zelený ječmen, chlorellu a aloe s tím, že to ještě projde přes internet aby se přesvědčila že to fakt můžu. A místo mléčného nutridrinku mi objednala džusový – jablko, jahoda :D ….hurá neumřu hlady !!! :D

Pak přišel MUDr. Hrubý řekla jsem že chci omegu a že se opravdu těším  Přišla ještě druhá paní doktorka operatérka na mě kouknout – nesmírně sympatická ženská. Sestřička mě obvázala nožky, nacpala mě do andílka, pak mi dali oblbováka a už mě vezli na sál. Přeskočila jsem na jiné lehátko pak na operační stůl.
Paní doktorka anestezioložka vypadala zkušeně. Pak přišel pan doktor Hrubý a tak jsem se ho zeptala jestli se dobře vyspal…Říkal že ne, tak jsem mu řekla že to jsme dva, akorát já se teď konečně dospím :-) A že se stejně těším :-)
Pak jsem dostala na čumák masku s rajským plynem a byla jsem v limbu..
Probrala jsem se až na JIPu, s tím že se mi chtělo zvracet, měla jsem strašný strach abych si hned ty stehy neroztrhala. Navalovalo se mi dost často, tak jsem pořád zvonila o injekce proti zvracení až mi řekli, že to takhle nejde, že to musím zkusit i trošku sama prodýchat. (když já s tím dávením jsem holt extrém ,-) za to na bolesti jsem nic nechtěla, nepřišlo mi že by mě něco nějak moc bolelo, že by to bylo potřeba. Nejhorší bylo to dávení, na co mi dávaly injekce a pak to, že jsem nemohla pít – to odporno v puse bylo hnusný. Vykašlávala jsem odporné černé hleny. Bylo mi na nic a přiznám se že mě zaplavila depka a výčitky, co že jsem to vlastně udělala, proč jsem si tak ublížila, takový fakt blbý myšlenky.. Do toho jsem pochrupkávala. Do toho jsem si asi 3x čůrala v leže na mísu – to byl pro mě nový hrozně nepřirozený zážitek. Jinak jsem tam byla s paní, která byla nejspíš starší, ale zdála se být dost v pohodě. Pak nám tam připutoval pán, kterému sebrali akutně kus tlustého střeva a ten hekal sem tam…tak jsem si říkala… „to bude..“ a pán byl proti tomu co dorazilo později úplný anděl…Přistál nám tam speciální spolunocležník. :roll: Typický starý ožgruňa - pán co se opil a rozbil si hlavu. Tento pán byl dost problematický hned od začátku, pořád odcházel a dožadoval se toho že se chce jít vyčůrat a nebylo v ničích silách mu vysvětlit, že je vycévkovaný a nemusí… :roll: nechápal – vymytý mozek alkoholem… Jenomže pořád mlel svou, byl sprostý a to bylo neustále dokola snad v intervalech po 7mi minutách a skoro celou noc… :roll: :evil: :? Debil usnul až někdy k ránu. Bylo to fakt s ním otřesný..tak jsme se tam nikdo moc nevyspali kvůli debilovi.. :? :?

Druhý den po operaci…
Ráno přišla sestřička – nechápu jak, ale šikovně mi převlékla postel, mě pomohla se posadit opláchnout, pusu pošťourat vatičkou napuštěnou citronovou příchutí. Pak jsem čekala na odvoz na rentgen, nechala si předem dát antiblicí injekci. Na rentgenu jsem s odporem a vysokým sebezapřením vysosla kontrastní látku a moc si přála aby to bylo ok a bylo!!!! :-) Hurááááá!!!!... :mrgreen: :mrgreen:
Pak už to bylo jen lepší a lepší a lepší…Převezli mě na můj pokoj a pomaličku jsem začala popíjet čajík, dospávala a pospávala jsem, pak jsem se trošku umyla, pak asi oblékla své pyžamko a pořád pospávala. Navštívila mě Nedka s Bossicí a přinesla mi výbornou mrkvovou šťávu :D . Pak se za mnou stavila ještě Betka s Bambulkou a přinesly mi pitíčko s cucacím uzávěrem :shock: :D - děkuji až do konce pobytu bylo mým věrným společníkem – dávala jsem si do něj čaj :D :mrgreen:
Ale byla jsem unavená, tak mě za chvilku Betka s Bambulkou opustily, škoda – byly moc milé 
Zastavila se za mnou i Renča :D ale taky jen na mžik :D
Do večera jsem pospávala, tak nějak mě nic nebavilo ani psát ani volat nejradši bych mobil úplně vypnula, ale zavolala jsem aspoň našim domů :D
Večer mi dopíchli poslední antibiotika a pak mi vydělali drén z ruky :D huráááá
Tentokrát jsem nepohrdnula ani včeličkou proti bolesti a vyfasovala prášek na spaní… a stejně jsem usnula pozdě večer :D

Třetí den po operaci…
Ráno to byla obrovská změna byla jsem pohyblivější a hned po ránu mi pan primář vydělal drén – nebylo to příjemné, ale byl to mžik. A po té jsem si připadala úplně svobodněji :D
Konečně jsem vytáhnula mobil, noťas, a psala, volala,.. válela se, procházela..
Na snídani jsem vyfasovala NUTRIDRING speciál – džusový kvůli mé alergii na mléčnou chuť. Byl jablečný a odporně sladký, tak jsem to prokládala černým čajem – opatrně.. V poledne mi donesli polévku – vývar, tak jsem ho opatrně po přerušovaných doušcích do sebe také nasála.
A odpoledne jsem vyfasovala další NUTRIDRING jahůdkový :D a opatrně popíjela a válela se až do večera…

Čtvrtý den po operaci…
Po prášku jsem tentokrát vážně usnula v pohodě a probudila se zcela čilá a v pohodě :D Dopoledne nutridring, v poledne polévka, odpoledne nutridring mezitím a po té opatrné posrkávání čaje.
Podvečer se za mnou stavila Bossice a povídali jsme si. Bylo to tak příjemné, že to uteklo a byl večer :D
Pak jsem se krásně vyspala a dopoledne odcestovala domů :D
Cesty jsem se bála, ale byla v pohodě, zastavili jsme jen jednou kvůli tankování, tak jsme si dali přestávku, já se na chvilku narovnala, prošla a pak jsme to zvládli až do Brna a k našim pro děti :P .

Když to shrnu, tak mě hrozně mile překvapilo, že to nijak zvlášť nebolelo a že tak nějak fakt hnusně mi byl 1den, pak už to bylo jen lepší a lepší…

Teď jsem 3týden po operaci mám dole 11kg, za sebou 14dní tekuté a nyní jedu kašovitou. Cítím se dobře, obzvlášt když se ráno vážím tak mě těší ty čísla :D :mrgreen: Ale chutě mi zůstaly, hlad se taky sem tam přihlásí a nic moc neudělám a jsem hned unavená, tak musím napsat jednu věc, že úplně zadarmo to všechno není ,-) ale co je, že? :-)
...a za měsíc to bude zase jiné a určitě tisíckrát lepší :mrgreen:


Takže tak…to je můj pobyt ve Welness Turnov :-)

_________________
Obrázek

37let, 2 úžasné děti a bezva manžel :) BMI 42, v den opky 113kg
23.5.2012 MINI-BYPASS OMEGA... Turnov :) MUDr. Hrubý :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13 čer 2012 17:15 
Offline

Registrován: 19 úno 2012 23:54
Příspěvky: 237
Napsala jsem to už v nemocnici krom toho konečku s tím, že to zredukuji doma, ale nějak mi to nešlo zestručnit ,-) tak jsem to radši už přilepila tak.. ,-)

_________________
Obrázek

37let, 2 úžasné děti a bezva manžel :) BMI 42, v den opky 113kg
23.5.2012 MINI-BYPASS OMEGA... Turnov :) MUDr. Hrubý :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13 čer 2012 17:32 
Offline

Registrován: 26 led 2007 23:05
Příspěvky: 1551
Bydliště: Kolínsko
Misenko
uplne mi to pripomnelo muj pobyt tam a to, jak jsem si nadavala, na ten pocit nezapomenu, byl snad jak z jineho sveta :) ale co, mame to uspesne za sebou a kilecka jdou dolu. Koukam, ze si ted kazdy bude nechavat delat bypass :-) Ja to vyloucila hned na zacatku, protoze jeste chci deti a mohlo by to byt s temi vitaminy problematicke a taky se pry PORADNE gastro hubou neudela :-)

_________________
Obrázek

26.03.2007 bandáž Praha, 110 kg (-> poté 129 kg)
07.03.2012 - band ex + tubu Turnov (112 kg)
16.04.2012 po cca 7 letech docentkou
28.08.2012 pouhá nadváha, 27.02.2013 NORMA


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13 čer 2012 18:09 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5559
Bydliště: Brno
Míšenko
Moc pěkně jsi to napsala :lol:

_________________
Obrázek
54 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13 čer 2012 19:53 
Offline

Registrován: 03 úno 2012 21:58
Příspěvky: 544
Bydliště: Střední Čechy
Míšenko : KOukám další šikulka.. :wink: Pěkně si to napsala!!Já si taky tu první noc říkala,proč jsem do toho šla , ale pak se to pomali zlepšovalo a ted už nad tím nepřemýšlím..je mi fajn.Takže at se daří!!!

_________________
Obrázek

36 let
opka plikace- OB 21.5.2012
Termín reopky: 27.5.2014 bypass SADI-P JBC p.prim. Vraný
před opkou 121 kg nyní 78 kg (02/2016)
Abdominoplastika 8.2.2016 JBC p.prim.Vraný

"život je nádherná kniha,ale nemá cenu pro toho kdo ji neumí číst"Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13 čer 2012 20:15 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
mišenko - gratulka k zvladnutej opke a prajem veľa veľa úspechov v zotavovaní a v zhadzovaní ! nech sa ti darí !!!!! :D :D :D :D

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prsObrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13 čer 2012 20:17 
Míšenka
:P
moc Tě obdivuju jak jsi to lehce zvládla :mrgreen: :D , já to mám teprve před sebou, jdu na tubu i když kdybych si ještě mohla vybrat tak bych asi zvolila bypas, a ani se nebojím té bolesti, spíš toho zvracení to úplně nesnáším :mrgreen: :mrgreen: tak gratuluju


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: 14 čer 2012 07:15 
Offline

Registrován: 08 pro 2011 12:55
Příspěvky: 735
Míšenko...
hezky napsaný!!!...vždycky mě baví číst, jak se to den ode dne zlepšuje :wink: a na závěr ta poznámka, že je super, že už je po opce a začíná těšeníčko na odhazování kilíček. :wink:

_________________
Obrázek

Obrázek

Motto: kdo nechce, hledá důvody... kdo chce, hledá způsoby...

termín tubu: 26.1.2012, MUDr. Šimoník-Mostiště při 125,6kg
18.9.2013, abdominoplastika + paže, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
4.12.2013, převisy stehen-ex, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 čer 2012 07:43 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Mišenko, krásně jsi to napsala, zas budou naše následovnice mít co číst :-). Víš, že Tě sleduju ostřížím zrakem a z úspěchů se raduju s Tebou!!! :-)

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 čer 2012 08:11 
Offline

Registrován: 19 úno 2012 23:54
Příspěvky: 237
Qwys…já si právě myslím, že jak bezprostředně po opce je člověku všelijak, tak to vyplavuje ty negativní emoce… ale jak se člověku dělá líp tak to zmizí :-)
Ale já myslím, že děti můžeš mít i při bypassu – první 3měsíce si bere vitamíny z tvého těla a pak z toho co jíš, já myslím, že by to šlo, ale je pravda, že já už 2 děti mám a manžel vyhlásil Stop-stav tak na potenciální těhotenství jsem se ani neptala..

Annax děkuji :-)

Onoika :-) děkuji

Lauritania děkuji :-)

Jitka Klausová….Jity, já skoro myslím, že to zvracení spíš bylo po narkóze, než po bypassu, protože to tak odeznívalo. Mě hrozně překvapilo, že to nijak nebolelo. Když to porovnám s císařem – tak to bolelo jako svi+na hned jak to přicházelo k sobě, to jsem o něco proti bolesti i prosila. Ale tady jsem proti bolesti po operaci nic nechtěla, jen asi druhý den a to jen abych si to vyzkoušela jestli se s tím líp spí, ale nebylo to potřeba. Tak bolesti se nebooj.

Muchomůrka….děkuji :-) Jojo, když jsem odcházela z nemocnice s váhou, na kterou jsem půl roku intenzivně dřela jako kůň v posilovně, tak mi to přišlo až ironický…

Scalla….děkuji, já myslím, že je to fakt důležitý ty příběhy – taky jsem je četla abych byla v obraze co mě čeká :-)

Ještě jsem zapomněla napsat, že byla úžasná ta podpora o vás i holek z fóra!!!!!.... A děkuji za ni :-)

_________________
Obrázek

37let, 2 úžasné děti a bezva manžel :) BMI 42, v den opky 113kg
23.5.2012 MINI-BYPASS OMEGA... Turnov :) MUDr. Hrubý :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 čer 2012 08:29 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Mišenko, qwys: děti po bypassu rozhodně ano, dávala jsem sem i odkaz na studii těhotenství po bypassu. Gastro se udělá normálně, ale jen na ten "používaný" žaludek, na ten druhý, ten "slepý" ne.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 čer 2012 06:29 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
Misenka napisala si to velmi pekne ja Ti prajem vela zhodenych prebytocnych kg a spokojnost!!! ;)

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení