fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 23:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TURNOV tubu 17.9.2012
PříspěvekNapsal: 25 zář 2012 10:13 
Offline

Registrován: 02 črc 2012 09:52
Příspěvky: 133
Bydliště: Brno
Tak na vyžádání také přidávám svůj deník z nemocnice, ale nejspíš už se zde nedočtete nic nového :)

17. 9. - Příjem už byl zavřený, jelikož jsem si nakráčela na půl druhou (má se chodit dopoledne). Takže rovnou na chirurgii lůžkové odd. Vzali si papíry, uvedli mě do pokoje, převlíct. Během dne pak 2 krát klyzma, injekce do břicha (možná to bylo až další den, už nevím), kontrola oholení, vyčistit pupík, spoustu papírů ohledně zdr.stavu atd. Já už ten den nic nejedla a v nemocnici už taky logicky nic nedostanete, od půlnoci už ani pít. Pořád chodí měřit teplotu. Na pokoji jsem s paní, která je stejného ražení jako já - tak jsme se dost nasmály. Byly tam žákyňky, každá jsme měly jednu a byly velmi milé. Takovou péči jsem neměla snad nikdy a asi už ani mít nebudu :-)

18. 9. - Injekce, teplota, prášek, který jsme si měly vzít večer, ale nějak jsme nepochopily, že když něco najdeme na mističce na nočním stolku, tak to máme spolknout :-) Další dotazníky ohledně cenností, nachystat tašku na ARO (hyg.potřeby, ručník, brýle). Zavedení kanyly.
Spolubydla šla kolem 10hod já se tam nudila až do půl 3, kdy ji přivezli rovnou na pokoj a mě začali chystat: vyčůrat, převlíct do jejich košile, zafašovat nohy, injekce-po té už se nesmí vstávat. No a pak i s postelí odjezd. Přelezení na jiné lehátko a na sál. Na sále přelézt na stůl, pohodlně se uvelebit, pravou ruku rozpažit, kyslík a adie :-)

19. 9.- Probuzení na ARU někdy v noci, je mi děsně zle, chci zvracet, volám sestru (nemůžu najít mačkátko), injekce proti zvracení, zlepšení nic moc. Sestra mi vytáhla tampon, který jsem si dala preventivně před opkou. Nic mě nebolí, jen to zvracení je děs. Žádám další injekci, ale prý je to moc brzo, takže se dávím a trochu to ulevilo. V hlavě přemítám, kolik operací budu muset ještě za život podstoupit a redukuji je na minimum - dokonce jsem zavrhla i třetí dítě :-) Ráno hygiena. Mísa do postele - bez šance, takže jsem si sedla na mísu na židli - to už šlo (jinak by cévkovala). K umyvadlu jsem si došla, ale jak jsem vstala krev po celých nohách - přišla menstruace :-) Jsem na kapačkách. Do zadku píchají na bolest, do kanyly na zvracení. Dopoledne jedu zpět na pokoj. Zbytek dne je mi pořád dost špatně, ale na záchod si už chodím sama, lehce usrkávám čaj, sem tam se ještě dávím a pospávám. Na noc prášek na žaludek, v noci antibiotika do kanyly.

20. 9. - Dnes je mi mnohem líp, jen nemůžu vydržet ležet. Pořád se vrtím, otáčím, snažím se chodit. Nutkání na zvracení jen minimální. Myslím, že tento den dopoledne nám vytáhli dren. Konečně mi sundali kanylu (od rána jsem si o ni říkala, až odpoledne si na mě udělali čas). Sprcha! Nemůžu spát, v noci se budím a nudím se. Hromadné instrukce od nutriční poradkyně.

21. 9. Už je to rutina - ráno a večer prášek na žaludek, posrkávání čaje, ke snídani jogurtové mléko (nepila jsem), k obědu čirý vývar, večer Nutrydrink (nepila jsem - hnus). Chci domů. Hromadné pooperační instrukce od Hrubáčka.

22. 9. - Tak konečně jdu domů. Nic mi není, klidně bych si to střihla hned znovu. Opět otevřená možnost třetího dítěte :D

Tak asi tak. Už si to nepamatuji úplně přesně, tak možná některé věci se děly jiný den :-) Ale to není moc důležitý. Hlavně tam byli všichni moc milí a snažili se. Sice sem se těšila, jak si tam odpočinu a budu číst a poslouchat hudbu. Ale nakonec jsem tomu moc nedala - vůbec se mi nechtělo a spaní taky moc nešlo, asi jak jsem pořád ležela, tak to tělo nebylo unavené.
Jo a ještě jedna úžasná věc. Když jsem se chodila procházet ven za nemocnici, tak jsem tam normálně potkala srnku a srnce...krásný zážitek, nechali mě si je pěkně prohlídnout a bylo to vážně poetické.

_________________
Obrázek

Obrázek

30 let, na mat. dovolené, 2 děti, manžel
17. 9. - nástup Turnov - váha 103
18. 9. 2012 - TUBU


Naposledy upravil pivuska dne 28 zář 2012 12:18, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TURNOV tubu 17.9.2012
PříspěvekNapsal: 25 zář 2012 10:34 
Pivuško :P

moc Ti gratuluji ke zvládnutí operace, myslím, že průběh byl výstavní.... :P


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: TURNOV tubu 17.9.2012
PříspěvekNapsal: 25 zář 2012 13:34 
Offline

Registrován: 26 led 2007 23:05
Příspěvky: 1551
Bydliště: Kolínsko
Pivusko
vzdycky kdyz si ctu tyhle pribehy, vrati me to skoro regresne zpatky na pokoj a prozivam to znova :lol: a kdyz se pak clovek vidi za par mesicu... nelituje :mrgreen:

_________________
Obrázek

26.03.2007 bandáž Praha, 110 kg (-> poté 129 kg)
07.03.2012 - band ex + tubu Turnov (112 kg)
16.04.2012 po cca 7 letech docentkou
28.08.2012 pouhá nadváha, 27.02.2013 NORMA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TURNOV tubu 17.9.2012
PříspěvekNapsal: 25 zář 2012 14:54 
Offline

Registrován: 24 srp 2010 08:52
Příspěvky: 267
Bydliště: Severní Čechy
pivuska - Tak jsem doma ze zaměstnání a v klidu jsem si přečetla celý tvůj průběh z pobytu v Turnově.
Gratuluji ke zdárnému zvládnutí operace. Jsem zvědavá jak to všechno zvládnu já.

_________________
Obrázek

39 let, 13-ti letý syn, 7-ti letá dcera, 1 manžel

16.08.2012 - konzultace Turnov
24.10.2012 - operace TUBU 121,5kg
7.10.2014 - obdo Jičín, MUDr. Kloud
28.4.2021 - 67,3kg

Obrázek

Vývoj váhy:

24.10.12 - 121,5 kg - morbidní obezita
24.03.13 - 93,3 kg - obezita 1. stupně
24.07.13 - 87,7 kg - nadváha
24.11.13 - 85,4 kg
29.04.18 - 76,2 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TURNOV tubu 17.9.2012
PříspěvekNapsal: 25 zář 2012 15:31 
Offline

Registrován: 15 bře 2012 22:57
Příspěvky: 217
Bydliště: Praha
PIVUŠKO velká gratulace ke zvládnutí opky. Jak píše QWYS-vrátíme se zpět na pokoj,ale hned jsme opět v realitě a nám moc fajn bez těch několika kil co máme už dole. To vše tě čeká a máš se nač těšit... :-D

_________________
Obrázek


Obrázek[/url]

39 let, souboj s váhou od 12 let, úžasný manžel, 2 krásné holčičky 8 let a 5let

2.5. 2012 TUBU Turnov Mudr HRUBÝ , v den operace 147kg A JE TO ZA MNOU. TEĎ VPŘED DO NOVÉHO ŽIVOTA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TURNOV tubu 17.9.2012
PříspěvekNapsal: 25 zář 2012 22:57 
Offline

Registrován: 25 led 2012 21:11
Příspěvky: 338
Bydliště: Teplice
Pivuško, přesně tak,tvůj popis mě hodil o 5 měsíců zpět a byla jsem na pokoji č. 500. Často jsme chodily s kolegyňkou za nemku na lavičku a popíjely kafíčko nebo nutridrink. Točil se se mnou celý svět, ale stálo to za to!Gratuluji, tu nepříjemnou fázi máš za sebou, teď přijde to lepší :!: :shock: :o :roll: :lol: :wink: :D

_________________
Obrázek

44 let, 2 děti (24 a 9), skvělý přítel, zrzavý kocour (přítulný)
Opka: 24.4.2012 TUBU, Turnov, MUDr. Hrubý
Nadváhy a zároveň i úbytku 30kg dosaženo 10.10.2012
- 40kg dosaženo 10.4.2013
Motto: "Pod tlakem se z černého uhlí stává diamant" a o tom je život!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TURNOV tubu 17.9.2012
PříspěvekNapsal: 28 zář 2012 12:29 
Offline

Registrován: 02 črc 2012 09:52
Příspěvky: 133
Bydliště: Brno
Děkuji všem za gratulace. Teď ještě ta kila, ale to je jen otázka času, když vidím, jak to krásně šlo vám všem.
Já byla na pokoji 503, byly jsme tam vždy jen dvě (za můj pobyt tam prošly dvě paní) a bylo to fajn.

_________________
Obrázek

Obrázek

30 let, na mat. dovolené, 2 děti, manžel
17. 9. - nástup Turnov - váha 103
18. 9. 2012 - TUBU


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TURNOV tubu 17.9.2012
PříspěvekNapsal: 30 zář 2012 13:51 
Offline

Registrován: 16 srp 2012 20:27
Příspěvky: 1
Ivčo, konečně jsem našla ten Tvůj příběh z nemocnice, už se také těším :) jsem ráda, že jsi to tak dobře zvládla a gratuluji a držím palečky ať to jde dál tak dobře dolu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TURNOV tubu 17.9.2012
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 03:00 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
нево229.3PERFCHAPSummMPEGГайсИллюСлуцGitaхороMickТимотексTescGrinКитачитаTescмногArinсердЧуда
БабиMineMattSpriChriBettтемаFranHalfЧкалисслChanЯросЛитвИллеСовеFranPatrBoxeTescNX-5SergМайо
MimoСемеSergconcРейнРоссэнциPietСобаBarbрассModoRichтрудVentТумаSelmEtheТитчJackБасасертCoto
ПавлсертSilvFallMariмолнthesААБлMariмелоотстпроиRoxyВилькартмногИванЗемлХэррTonyСтелКирпMaje
унивAdriМалеZonePlotZoneChetMORGZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneChetZoneZoneZoneсерелитеZoneZone
ZoneLahaфарфCasiWarsAidaBoscтемнПетекулиSylvSans1394GiglDali4428РезесложARAGдержРывкпомоAlte
АртиPastпазлрабоФедцYatzунивJeffКорнLuthFabeBrauвходсертRoyaСвитЛитРСтраmeloЛитРЛитРБлицКлюч
БоривласочерДмитКалиотлиочерIntrСергGeorБлинМещакиноJeveдебюГолуMikeНБогPaolPeteМату(ВедПенз
ЛениФролAtlaсоотStevLeigШевчHardкаждПАКоWarnиграНемцТатуВолкМинапобедвижСолоуспеКадеCasiCasi
CasiFreiвообDaviХохлRounуров2212ШепеГутнJeweАнатЛазаtuchkasBrucпарт


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení