fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 30 zář 2020 03:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 14 úno 2013 15:21 
Offline

Registrován: 09 led 2012 17:23
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Můj pobyt v nemocnici

Úterý, 5. 2. 2013, Den nástupu do nemocnice

Po příjmu v kanceláři nemocnice se ubytovávám na chir.odd.C břeclavské nemocnice, konkrétně na nadstandard.pokoji č.8. Škoda, že stále přetrvává zákaz návštěv, rodina se pomalu loučí a odchází domů. Sestřička se mnou na pokoji sepisuje příjem, podepisuji potřebné souhlasy a pak si vybaluji, do toho přichází sestřička, že musím znovu podstoupit celé předoperační vyš., odebírají mi krev a moč a odcházím na anesteziolog.a interní vyšetření. Vůbec mi to nevadí, ba naopak beru to jako zpestření. Jsem výjimka, 2 předešlé termíny OP byly odloženy na později, proto jsou některá vyš.zastaralá. Vše je v pořádku a konečně se na pokoji dovybaluji a převleču a mailuju a chatuju s přáteli a dozvídám se, že zítra půjdu na řadu jako první, tedy kolem 7.30hod.na sál, hned to píšu všem, co na mě myslí, aby mi drželi pěsti,vše mi rychle ubíhá a je večer, pouštím si TV a VIP Prostřeno, vaří Iva Janžurová a ve 22hod.polykám prášek na spaní a spím až do rána.
Středa, 6. 2. 2013, Den operace
V 5hod.ráno mě budí sestřička, napichuje mi kanylu a nese mi apartní stahovací punčošky, cítím se fit a ještě se to zlepší po spršce, pak si chystám věci sebou na JIP, abych na něco nezapomněla, natahuji si punčošky a jde to ráz na ráz, ani si nevybavuju, zda jsem byla přítomna vizitě v 7hod., sestřička mi nese dva malé prášky, prý to mám polknout s malým množstvím vody, ulehám a prý už pro mne přivolali taxík, pan taxíkář je celkem sličný jinoch, proto zapomínám všechny věci na JIP na pokoji a už jedu o patro výš, vykládáme si o porodnickém oddělení nemocnice, které je v budově a prvním miminku roku 2013 v ČR, že se narodilo právě zde a blik, blik, chrchrchrchr, chrchrchrchr a najednou v dáli slyším:,,....už máte po tom....,,a otevírám oči,jsem na odd.JIP a na velkých hodinách je 10.15hod., vůbec nic si nepamatuju z OP, z předsálí, převlíkání, vše jsem zaspala. Nic mne nebolí, není mi špatně na zvracení, chce se mi jen spát, pořád se mi zavírají oči, snad jen mě bolí páteř, ale různě se mírně natáčím a bolest ulevuje. Spím, chodí vizity a ostat.zaměstnanci oddělení se podívat do pokoje,kde ležím. Je dnes otevřený první den, je menší a výhodou je, že jsem zde celý pobyt, 24hod.sama, není tu ještě TV, kterou bych večer využila, ale opravdu velmi milý personál mě zabaví, všechny ty návštěvy, vždy když vidí, že jsem vzhůru, vykládají si se mnou. V 15.30hod.poprvé vstávám a jdu přes půl chodby se sestřičkou na WC, do 21hod.jdeme takto ještě 2x, pokaždé mě nechá po příchodu chvíli sedět na posteli, to vítám velmi jako změnu polohy, dostávám odpoledne poprvé napít a od první návštěvy WC až do poslední jsem nejčilejší, vykládám si se sestřičkami, nic mě nebolí, klidně bych zvládla koukat na TV, kolem 22hod.na mě padne únava, usínám a spím až do rána.
Čtvrtek, 7. 2. 2013, Den po operaci
V 5 hod.mě budí sestřička, jdeme společně na WC, čistím si zuby a oplachuji obličej a hned po příchodu na pokoj mi donesli kyblík s příjemně teplou a mydlinkovou vodou, jsem jako znovuzrozená, dostávám čistou košilku a nejraději bych odešla na chir.odděl., ale dozvídám se, že ještě musejí přijít dvě vizity a mně hlavně dokapat asi 3 různé infuze, znovu ulehám a znovu pospávám, vizity, převaz, vše dokapáno a konečně mohu po 24hod.opustit JIP, moc se těším na svobodu pohybu a ihned po příjezdu toho využívám, ale vzápětí přichází sestřička a dává mi zavodňovací infuzi, ale na mobilní stojan, mohu se s ní svobodně pohybovat, ale stejně ulehám, protože zjišťuji, že ještě nejsem dospaná a zavírají se mi oči, tento den ještě moc spím, nic jiného mě nebaví, není mi špatně, ani mě nic nebolí, ale TV mě nebaví, počítač mě nebaví, tak s malými přestávkami spím až téměř do 20hod., ten den jsem již dostala oběd a večeři a hodně malých jablečných džusíků, mám co nejvíce pít, ale moc mi to nejde, naštěstí mě stále zavodňují uměle, odpoledne také přichází dietní sestra, ale nejsem schopna ji moc dlouho poslouchat a ptát se, proto mě mrzí, že nepřišla o den později, od 20hod. se dívám na TV, ale moc mne to neuspokojuje, říkám si raději po prospaném dni o prášek na spaní a od 22hod.spím s malými přestávkami až do rána.
Pátek, 8. 2. 2013, Druhý den po operaci
V 5 hod.ráno se cítím zcela fit, konečně dospaná, zavazí mi jen dvě kabelky, neboli drény, které mi den předtím nestačily sestřičky vytáhnout, ale to ihned po vizitě napravuje sám pan doktor a protože se ptám, říká, že budu moci druhý den domů, jdu se zvesela vysprchovat, už jen kanylu, kdyby mi vytáhli, říkám si a v tom přijde sestřička, že mi znovu dají 1l zavodňovací infuse na mobilní stojan, vůbec mi to nevadí, protože po snídani chatuji s přáteli i s infusí, už mě to opět baví, pouštím si TV, polehávám, ale už neusnu a vše ubíhá tak nějak rychleji, jako den příjmu, protože mi je fajn, telefonuji, píšu SMS a je večer, dostávám instruktáž, jak si aplikovat do břicha injekce na ředění krve, jednu si před sestřičkou píchám, pouštím TV a seriál Vyprávěj, pak Všechnopárty a polykám prášek na spaní a spím krásně až do rána.
Sobota, 9. 2. 2013, Den propuštění a třetí den po operaci
Je mi fajn, snídám ředěný jogurt s banán.příchutí, proběhne hygiena a jdu na převaz den předtím vytažených drénů a při vizitě se dozvídám, že budeme muset počkat na operujícího pana doktora, který mě propustí domů, vyndávají mi kanylu, říkám si, že už určitě půjdu domů:-)a konečně je tu pan doktor, přichází s úsměvem a s propouštěcí zprávou v rukou, děkuji mu a odchází a vzápětí někdo velmi nesměle klepe na mé dveře, pomalu se otevírají a ano, je to moje holčička, klekám si, drény už mám vytažené, tak nehrozí přišlápnutí a objímám co nejpevněji moji holčičku, pobyt v nemocnici končí a jedu domů.

Nyní jsem 8dní po operaci, cítím každým dnem zlepšení, víc toho vypiju, orientuju se lépe co a kolik a kdy ,,jíst,,stále se těším na nový den, za necelý týden už budu baštit kašovitou stravu a za necelé 3 týdny budu moci jíst pomalu vše, zkrátka každý den dělám malý krůček někam dál, posunuji se ke svému vysněnému cíli.

Chtěla bych bariatrickou operaci doporučit každému nerozhodnému paceintu a tomu rozhodnutému popřát hodně štěstí, držím mu pěsti a ať jde určitě do toho a nemá obavy z vlastní OP - proto také tyto řádky vznikly.

A v neposlední řadě bych chtěla poděkovat tomuto fóru, lidem, co pravidelně přispívají svými zkušenostmi, bez vás všech bych to asi nezvládla, děkuji, že jste!!....:-))

_________________
Obrázek
Obrázek
Je mi 44let a mám 6ti letou dcerku
173cm, nejvyšší váha v dospělosti 122, nejnižší 69kg
6. 2. 2013 BYPASS ŽALUDKU ROUX Y v Břeclavi, panem doktorem Michalem Čiernym.
13.9.2013 žlučník, MUDr.Čierny, Břeclav


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 úno 2013 16:00 
Offline

Registrován: 26 črc 2012 18:15
Příspěvky: 263
Bashra,to bylo hezký počteníčko :lol: vylíčila jsi to málem jako lázně,jeden by se až těšil,jak si hlavně pospí a odpočine :wink: Na konci se mi až slzička vnucovala,nebýt dnes na gyndě tak myslím snad že jsem těhotná,jak jsem ze všeho hned naměkko a dojatá.To jsem taky bulela i u krtečka.Asi hormony pracují společně s nervama :lol: Moc hezky jsi to popsala a gratuluji ,máš to za sebou a tradáááá s váhou dolů :lol:

_________________
Obrázek

42 let,manžel má životní opora a věčný kluk,dcera 17-ti letý blázínek.
2006-bandáž Iscare,startovní a nejvyšší váha 134 kg,zhubnuto na 112 kg.
2012-Jablonec nad Nisou,pro nefunkčnost vyndání bandu při 116,8 kg

Po vyndání bandu a vánocích váha 124 kg,bypass 25.2 2013,28.2 reoperace,Prim.Vraný-Jablonec


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 úno 2013 16:25 
Offline

Registrován: 08 úno 2013 21:46
Příspěvky: 223
Bashra... nádhera,čte se to jako román a uvnitř nádherné těšeníčko se na opku...Dnešek jsem měla menší boj s rodinkou... manžel a jeho máma +mí kluci kteří z rodiny vědí co a proč chci podstoupit... druzí... by byli proti,tak proč někomu něco vysvětlovat... přitom oni mají problém s váhou... No nějak jsem se před manželovou mámou prořekla... že jdu na kolečko,spíše jsem to oznámila manželovi,že jsem sehnala termín v Břeclavi... endokrinologie... no takže jsem šla s pravdou ven proč nějaké vyšetření,pro mámu šok,já začala chrlit,jaké mám potíže když jsem taková jaká jsem... jak zdravotní tak i když chodím ke specialistům tak i ponížení skrz to jak jsem silná... no prvně ,já bych na operaci nwešla potom máma když viděla že si jdu za svím a melu pořád to stejný tak zavolá do Břeclavi svému známému dktorovi a bude se informovat na Dr .4ierného... já v klidu že souhlasím a ať počítají s tím že se tam nechám operovat!!!!!!! Máma odjížděla dost zmatená... ale přesvědčená že já neustoupím,také že tátovi nic neřeknou... byl by proti... Vím bojí se o mne... přesto já jdu za svým cílem... chci tu být pro ty moje chlapy... a pro toho postiženého chci být zdráva,pomoci ho dát na postel,když má bezvládné tělo v záchvatu a né nyní když vláčím to své a nemohu ho uzvednout... Takže opka bude v Břeclavi,kdy nevím přesto vím že je předemnou cíl...

_________________
Obrázek

TUBU 25.6.2013 v SurgalClinicBrno,reoperaci MUDr.Čierny 28.7.2015baypas Sadi-S,plastika prsou 28.3.2018,Abdo 17.12.2018
http://andre2.rajce.idnes.cz/dieta/
45roků,měřím164cm,milující manżel,dva syni 26,22,babička dvouletých dvojčátek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 úno 2013 17:01 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Bashro, mám velkou radost, jak jsi to krásně zvládla!
André, jdeš si za svým, to je dobře :-) a Břeclav je špička.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 úno 2013 17:19 
Offline

Registrován: 10 kvě 2012 07:03
Příspěvky: 494
Bydliště: kousek od Znojma
Baru, ještě jednou moc gratuluji k suprovému zvládnutí opky, napsala jsi to opravdu moc krásně :)

_________________
ObrázekObrázek

Břeclav - 24.1.13 nástup na tubu - Břeclav - úspěšně zvládnuto
1.12.2014 - abdomino ... FN Brno ... dr. Adlerová ... největší spokojenost
26.1.2015 - po 11 letech a jednom prodělaném IVF, po adopci malého Adámka, jsem zjistila, že jsem těhotná :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 úno 2013 18:51 
Offline

Registrován: 08 úno 2013 21:46
Příspěvky: 223
:D Scalo,jen ty nervy ustát to doma,no že kluci mne chápou,jsou při mne i když s nimi dost těžce mlátí puberta,koukali se se mnou na úspěchy... na rajčeti a když pochopili že to nejsou fotomontáže proto některý obličej skryt tak mi to přejí... hlavně ten mladší,vidí co musím zvládat s kg navíc u druhého... a kolikrát zažil jak jde setrvačnost mého těla k zemi,když mám hypertenzi tlaku... kdy je kolísavý a srdíčko má zátěž,to jedu i po zadku z mezipatra po schodech,nebo se natáhnu u nás v koupelně a to tělo zabere celou zem koupelny... ví jaké mám problémy,chce jít na zdravotního bratra a nějak si všeho více všímá.Ty mé pády a modráky na těle,když nevím kde jsem sebou švihla... Těším se na mé tělo... jaké bylo dříve a nyní po hormonech jsem zaprominutím v prdeli... v hlavě mám chci zhubnout držím dietu stoupnu na váhu a čísla se načítají místo odečítají no mám spešl váhu měří tuky v těle i změří BMi jenže do 35 a já mám 43,9... takže mi měří nyní jen tu zatracenou váhu.

_________________
Obrázek

TUBU 25.6.2013 v SurgalClinicBrno,reoperaci MUDr.Čierny 28.7.2015baypas Sadi-S,plastika prsou 28.3.2018,Abdo 17.12.2018
http://andre2.rajce.idnes.cz/dieta/
45roků,měřím164cm,milující manżel,dva syni 26,22,babička dvouletých dvojčátek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 úno 2013 19:07 
Offline

Registrován: 09 led 2012 17:23
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Holky, Scalla a Delli velké díky za vše!!! :)
Zahradnice a Andre, přeji vám hodně zdaru při úspěšně zvládnuté OP, uteče to jako voda... :)

_________________
Obrázek
Obrázek
Je mi 44let a mám 6ti letou dcerku
173cm, nejvyšší váha v dospělosti 122, nejnižší 69kg
6. 2. 2013 BYPASS ŽALUDKU ROUX Y v Břeclavi, panem doktorem Michalem Čiernym.
13.9.2013 žlučník, MUDr.Čierny, Břeclav


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 úno 2013 19:55 
Bashra :P

moc Ti gratuluji, zvládla jsi to skvěle :P mám z Tebe radost, kdyby to takhle hladce proběhlo u všech , to by byla paráda :P . Tak Ti přeju mnoho mnoho shozených kil a teď už jen klid a pohodu :D


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: 14 úno 2013 20:16 
Offline

Registrován: 20 kvě 2008 21:27
Příspěvky: 356
Bydliště: Brno
Baru, moc gratuluji k operaci... jsi hodna, ze jsi to tu napsala... presne to mne ceka, jen nevim kdy.. vypada to, ze ty jsi to stihla za minutu 12.. nerikal pan doktor neco o te stopce na operace?

Andre, presne.. drz se.. ja se taky se segrou pohadala a ted uz spolu zase mluvime a snad mi daji pokoj.. vsak oni nas podpori, jen se s tim taky musi nejak szit.. a to, ze si mamka do nemocnice zavola, je spravny postoj..

_________________
Obrázek
Obrázek

22.9.2008 bandáž žaludku BMI Chirurgie Brno Mudr. Cierny
26.4.2013 OMG bypass, Breclav Mudr. Cierny

http://petulka1650.rajce.idnes.cz/Osobni/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 úno 2013 21:35 
Offline

Registrován: 05 črc 2012 10:17
Příspěvky: 552
Krásně popsané, vážně to vypadá jako wellnes :lol:

_________________
Obrázek

Tubu Mostiště = 29.11.2012
Abdomino Brno, MUDr. Adlerová = 10.4.2014

Prsa -30cm, pod prsy -29cm, pas -40cm, boky -51cm, krk -6cm, paže -15cm, stehna -19cm, kolena -11cm, lýtka -13cm, kotníky -4cm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15 úno 2013 09:23 
Offline

Registrován: 09 led 2012 17:23
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Holky, Jitka Klauzová, Petulka 1650 a Spendlicek, děkuji vám za podporu.
Jitka Klauzová - máš nádherný úbytek za krátký čas po OP - gratuluji a co pro to děláš, krom pravidelnosti v jídle to chce myslím i pohyb, že?
Petulka 1650 - o momentální situaci v Břeclavi bohužel nic víc nevím jako vy, četla jsem vyjádření pana doktora zde na foru a od něj vím, že situace s pojišťovnami je opravdu vážná, dotklo se mne to částečně do té míry, že jsem byla přijata k OP do nemocnice, strávila jsem tam noc a byla propuštěna domů z důvodu že právě kvůli pojišťovnám nedošly včas operační nástroje.
Vím, že paní ředitelka břeclavské nemocnice měla tento týden velmi důležitá jednání v Praze na centrále všech pojišťoven, nejvíce pacientů a problém je s VZP, ale týká se to všech pojišťoven.
Takže taktéž apeluji na ty pacientky, které se chystají do Břeclavi na operaci, aby tlačily na svoji zdravotní pojišťovnu, jak je pro ně operace důležitá a následný přínos pojišťovně po zdařilé operaci a bariatrické pracoviště v Břeclavi na špičkové úrovni...jedině tak se něco pohne, samo o sobě to nepůjde.....já osobně, kdybych měla před OP a byl tento stav, šla bych osobně na naši brněnskou pobočku ZP a chtěla od nich znát odpovědi, proč nemůžu podstoupit kvůli nim tuto operaci.....
Držím vám holky pěsti a věřím, že to do té doby dobře dopadne... :)

_________________
Obrázek
Obrázek
Je mi 44let a mám 6ti letou dcerku
173cm, nejvyšší váha v dospělosti 122, nejnižší 69kg
6. 2. 2013 BYPASS ŽALUDKU ROUX Y v Břeclavi, panem doktorem Michalem Čiernym.
13.9.2013 žlučník, MUDr.Čierny, Břeclav


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení