fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 26 dub 2024 12:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 571, 572, 573, 574, 575, 576, 577 ... 753  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 led 2011 21:19 
Offline

Registrován: 19 led 2011 18:21
Příspěvky: 84
Bydliště: Plzeň
verco to jseš fakt dobrá já doufám že se mi po opce(jestli nsa ní půjdu) podaří dát dolů 40kg...abych měla těch 60 plus minus..:)ale když vidim že to jde tak už aby to bylo..:)

_________________
Obrázek
23let, mám 2letého syna, 8.6.2011 plikace na ob klinice,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: opka
PříspěvekNapsal: 27 led 2011 15:37 
Offline

Registrován: 23 lis 2010 16:42
Příspěvky: 97
Pro MARABU :D
Den před operací je nástup, konzultace s lékařem a celý den se nic neděje, večer jsem dostala prášek na spinkání a spala jsem celou noc jak zabitá.
Den Operace pátek
Šla jsem jako první na 8 hodin.
nějaké antibiotika ainjekce a šup je tu zřízenec a už jsem jela, vůbec jsem se nebála.Dobrá nálada byla i na operačním sále :lol: :lol: .Upadám do hlubokého spánku a probouzím se na dospávacím pokoji trošku to bolí ale nic zvláštního, převezli mne na ipku a tam mi doktor píchl od bolesti zase usínám budím se kolem 14 hodiny a telefonuji, večer sleduji TV.A ráno šup na normální pokoj, když jsem cítila tlak v břiše píchli injekci.Celou sobotu jsem podřimovala a dostávala kapačky, v neděli mi vytahli dren z břicha a byla jsem jako znovuzrozená :lol: :lol: Do pondělka jsem popíjela vodu a čaj v pondělí jsem dostala kávu bílou a byla propuštěna.
Takto to chodí v Břeclavi a byla jsem na plikaci, doktoři sestry prostředí paráda.

_________________
Obrázek
replikace 17.4.2013 v Břeclavi, Mudr.Čierný
super manžel,2 dětičky,2 pejsánci
173cm,max váha 113
ZAČÍNÁM OD ZAČÁTKU


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: opka
PříspěvekNapsal: 27 led 2011 15:38 
Offline

Registrován: 23 lis 2010 16:42
Příspěvky: 97
Jen nechápu jak se může po plikaci v některých nemocnicích chodit na druhý den domů.To jenemyslitelné................ :?

_________________
Obrázek
replikace 17.4.2013 v Břeclavi, Mudr.Čierný
super manžel,2 dětičky,2 pejsánci
173cm,max váha 113
ZAČÍNÁM OD ZAČÁTKU


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2011 16:52 
Offline

Registrován: 19 led 2011 08:13
Příspěvky: 314
misabacik, fakt si mě teď úplně uklidnila, já se tam snad úplně těším. Já jsem tam dneska byla pro termín. Lenka 1975

_________________
Obrázek
Mudr. Čierny Michal Plikace Břeclav 23.2. 2011
Mudr. Vřeský Bronislav Abdominoplastika FNSP Ostrava 22.3. 2012
Mudr. Vřeský Bronislav Modelace a zmenšení prsou FNSP Ostrava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2011 17:25 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Lenko1975 nenapsalas to hlavní! Kdy máš termín?
Už jsem si to přečetla v kavárně, 21. 2.
Já se taky těším :D :D :D :wink:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2011 20:15 
Offline

Registrován: 15 led 2011 21:10
Příspěvky: 13
Bydliště: severničechy
misabacik
Moc děkuji,popsala jsi to moc hezky,já pujdu asi v Iscare,zatím o tom uvažuji jelikož mám bandaž,která nebo kterou zlobím chvíli já chvíli ona uvidím co nato 3.2 dám vědět

_________________
60let
ěti 5vnObrázek
oučat 1operace Plzeň/oprava Iscare


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2011 21:12 
Offline

Registrován: 11 úno 2010 21:48
Příspěvky: 121
misabacik Nepřijde mi nemyslitelné, jít po plikaci domů druhý den. Většina z nás tak šla ;-) Já teda o den dýl, jelikož jsem dost blbě snášela narkozu a byly vedra, ale u plikace je to normální doba odchodu z nemocnice, pokud nejsou komplikace. Ty jsi nějaké asi měla viď? Když jsem četla, že jsi měla dren v břiše a byla jsi celou noc na Jipu. To já ne, ani holky nepsaly, že by takhle byly. Já byla na Jipce jenom do probuzení, pak jsem jela na normální pokoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2011 21:39 
Offline

Registrován: 18 dub 2010 21:30
Příspěvky: 658
Pro mě to tedy nemyslitelné zase je. Nedokážu si představit, že by měd den po opce nebo i ten další propustili domů. Byla jsem ráda, že jsem to měla tak jak jsem to měla. Asi zaleží jak která nemocnice a který lékař si to ošéfuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2011 22:11 
Offline

Registrován: 21 led 2011 17:30
Příspěvky: 28
Bydliště: Nídražní 54 , Bor , 348 02
Můj názor na tohle je že je to jen kvuli penězům nic víc že to určitě není dobrý pro pacienta...nevím ještě jsem nebyla na zákroku ale i tak my to přijde divný a bezohledný...přece jenom je to zákrok...nevim ale já bych to takhle nechtěla...

_________________
Obrázek

2.2.2011 provedena bandáž žaludku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2011 22:32 
Offline

Registrován: 11 úno 2010 21:48
Příspěvky: 121
Zažila jsem to na vlastní kůži a nepřijde nic bezohledného ani divného, jak to tady popisujete. Nikdo mě nevyhazoval ani se ke mě špatně nechoval, prostě nebylo třeba víc ležet v nemocnici, lékařsky jsem byla prohlídnutá a neměla jsem žádné komplikace, kvůli kterým bych nemohla stejně tak ležet doma nebo v nemocnici. Ať to každý má jak chce, ale nechápu, proč by měl člověk týden ležet v nemocnici, když to stav nevyžaduje. Doktoři vědí, co si mohou dovolit a co ne. A taky holky opomíjíte druh operace: on je dost zásadní rozdíl, mezi tubu a plikací i bandem. Každej zásah je jinej a jinak rizikovej. Taky si neumím představit, že po tubu by někoho poustili druhý den domů, když je normální být cca týden na jipu s hadičkama a tak. U bandu taky holky psaly, že bývají dýl v té nemocnici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2011 23:25 
Offline

Registrován: 18 dub 2010 21:30
Příspěvky: 658
Po tubu jsi jeden den na jipu a tak 3 dny na normálním pokoji. Já bych po té narkóze nemohla domů ani kdyby mi nic nedělali. Druhý den po opce jsem jen spala a byla hrozně unavená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 led 2011 08:10 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
tubu se nemůže srovnávat s plikací, to je zákrok nebe a dudy, tak snad po tubu nepouštějí druhý den domů ne?? každopádně tam nedělají kontrolní RTG, což už v tom je zásadní rozdíl, který by mě od samotné nemocnice odrazoval..... pokud člověk nemá komplikace, cítí se na to jít domů, prosím, ať jde... ale nechápu nemocnici, kde doslova holky vyhodili ani ne za 24h a to i přes to, že se na to ani omylem necítily !!!

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 led 2011 09:10 
Offline

Registrován: 31 led 2009 09:53
Příspěvky: 167
už mi docela leze krkem, kdykoliv se tu začne probírat pooperační péče, jak si to vždycky někdo vezme osobně jako útok na zařízení, kde byl operován on... :cry:

nedávno malá Dejna zpracovávala referát do školy na nějakou zdravovědnou olympiádu, či co, tak mi pro ní poslal nějaké materiály manžel mé kamarádky - špičkový anesteziolog, který má u nás v krajské nemocnici na starosti nejtěžší operace na kardiochirurgii ... snažil se laicky vysvětlit, proč je nemyslitelné propuštění jakéhokoliv pacienta po jakékoliv opce, která byla pod narkózou, dříve než po 3-4 dnech ... tak vám to sem kousek hodím:
K pooperační péči: v bezprostředním pooperačním období – po jakékoliv operaci spojené s celkovou narkozou - je život pacienta ohrožen mnoha komplikacemi /podmíněnými operací, ale i anestezií/, proto je nutné během tohoto časného období pečlivé sledování na JIP nebo ARO. Pooperační rizikové faktory: zmenšená srdeční rezerva, tachykardie ze strachu a bolesti, zranitelnost kůže způsobená stázou a snížením poddajnosti cév, zmenšený průtok krve ledvinami, snížená schopnost exkrece odpadních látek ledvinami, zmenšená vitální kapacita plic.
Pacient má dostupnou signalizaci, je zajištěna jeho bezpečnost, má monitorované fyziologické funkce v pravidelných intervalech, je sledována operační rána, převazy, funkčnost drénů, jejich odpad, množství, vzhled , vyprazdňování, barva a teplota kůže.
Komplikace pooperačního období
Časné pooperační komplikace : poruchy dýchání, neprůchodnosat dýchacích cest, hypoxie, hypoventilace, prodloužená apnoe, poruchy kardiovaskulárních funkcí a oběhu, hypotenze, hypertenze, poruchy srdečního rytmu, syndrom nízkého srdečního výdeje (ICHS, lM, plicní embolie), pozdní krvácení, svalový třes, hypertermie (infekce stávající nebo akutně se vyvíjející), maligní hypertermie - pyrogeny z krevních derivátů, předávkování atropinu, nevolnost, zvracení (nejčastější komplikace), psychomotorický neklid, oligurie - může být příznakem počínajícího akutního selhání ledvin, postrenální oligurie v důsledku obstrukce močových cest
Pozdní pooperační komplikace:
Dýchací systém - embolizace plic, atelektázy, bronchopneumonie, pneumonie
Oběhový systém - hypovolemie , tromboembolická komplikace
Močový systém - retence moče, infekce
GIT systém - nauzea, zvracení, škytavka, zácpa
Operační rána – infekce, dehiscence

Takže žádný odpovědný lékař a nemocnice si tohle na triko nevezme ... bohužel s vyjímkou malých soukromých zařízení, kde potřebují maximální využitelnost lůžek a riskují ... už jen proto, že všechny tady víme, jak fatálně to dopadlo s Maruškou, mi vadí, jak se to tady pořád dokola zlehčuje ...

_________________
Obrázek
-6kg před
41let/175cm, start 27/05/09, sleeve, metřík zdolán 20/12/09 = 85kg, 50% úbytek původní Dejny 30/06/10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 led 2011 09:17 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Dejno ... díy za osvětu ... konečně ucelený argument jak by to MĚLO vypadat .... jak to vypadá ve skutečnosti je už věc druhá ... si myslím, že ohledně toho je tady už zbytečné cokoliv řešit ... souhlasím s tebou :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 led 2011 09:24 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Dejni díky moc za tento příspěvek, určitě hodně lidem teĎ udělá jasno !! a máš písání na ICQ, tak kuk tam :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 571, 572, 573, 574, 575, 576, 577 ... 753  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení